Sık Sorulan Sorular

1Derse gelirken hangi malzemeleri getirmeliyim / ne giymeliyim?
Derslerde kullanılan tüm malzemeler ( mat, battaniye, blok, kemer, vb.) stüdyolarımızda mevcut. Varsa kendi matınızı getirebilirsiniz. Üyelerimize ayırdığımız alanda matınızı bırakmak için resepsiyondaki arkadaşlarımıza danışabilirsiniz.

Dersler, mat üzerinde daha dengeli ve güçlü olabilmek adına çıplak ayakla yapılıyor. Kıyafet olarak ise içinde rahat olduğunuz ama elinize kolunuza dolanmasın diye çok bol olmayan kıyafetleri öneriyoruz.
2Ücretsiz deneme / tanışma dersi var mı ?
Ücretsiz tanışma deneme dersimizin adı "Yoga'ya Başlarken". Bu ders, yoga ile ilk kez tanışacaklar için özel olarak tasarlanmıştır. Normal bir yoga dersinden farklı olarak, sohbetli , soru sormalı bir ders olması. Eğitmen, yoga ile ilk kez tanışacak sizlere yoga nedir, ne değildir, nefes farkındalığı, beden farkındalığı , güvenli yoga nasıl yapılır gibi konularda bilgiler sunar ve dersi ufak bir yoga akışı ile sonlandırır. İzmir Yoga'ya ilk kez gelecekler için bu ders ücretsizdir. Üyemiz olmaya karar verdiğinizde (sadece yeni üyeliklere açık) İndirimli Tanışma Paketini alabilirsiniz. Bu derse istediğiniz kadar girebilirsiniz. İster yoga ile daha derinden tanışmak için, ister temel sorularınızı sorabilmek için ya da belki sadece bu derse katılmak istediğiniz için…
3İzmir Yoga tam olarak nerede?
1. Alsancak Dokuz Eylül Rektörlüğünü solunuza alıp Konak'a doğru geçtiğinizde soldaki ilk sokaktan içeri girin. Sağdaki 2. sokakta - Kordon Otel'in yanındayız. 2.Swiss Otel'in arkasında "Sokak Kahvecisi" nin sokağındayız. 3. Alsancak Libas'ı geçince soldaki ilk sokaktayız. Bütün yollar bize mi çıkıyor ne?
4Gelmeden önce en son ne zaman yemek yemeliyim?
Ufak atıştırmalıklar 15-30 dk öncesine kadar yenilebilir. Daha büyük yemekleri 1 saat öncesinde bitirmiş olmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi aç arnına da yoga yapmayın. En güzeli hafif bir yemek veya ufak ve hafif atıştırmalıklar olacaktır. Ders öncesi ve sonrasında tüketebileceğiniz ufak atıştırmalıkları İzmir Yoga'da bulabilirsiniz. Hafif ve sağlıklı atıştırmalık çeşitlerimiz yakında İzmir Yoga'da...
5 Dersi izleyebilir miyim?
Derse girdikten sonra gerek stüdyodaki çalışanların, gerekse dışardan katılımcıların dersi izlemesine izin verilmez. Sadece Yoga Eğitimi alan kişilerin dönem dönem derse katılıp dersi gözlemleyerek asistanlık yapma hakkı vardır. İçerde dışardan izole ve kişilerin sadece kendilerine dönmeleri amaçlandığı için dışardan gelen herhangi bir uyaran yoga dersini tamamen bölecektir. Lütfen bunun için ısrar etmeyiniz.
6Haftada en az/en fazla kaç gün derse gelmeliyim?
Yeni başlayanlar için bizim önerimiz haftada en az 2 gün derse gelmeniz yönünde. Yoganın etkileri 48 saat boyunca devam eder, dolayısıyla haftada 2 gün seçtiyseniz arka arkaya günlere yoga uygulamanızı sıkıştırmayın. En fazla kaç gün yapılabilir gibi bir düşünceniz varsa cevabımız mümkün olduğu kadar fazla. Ne kadar çok yoga yaparsanız etkilerini o kadar çok ve hızlı görürsünüz. Unutmayın ki yogayı birisi için değil kendimiz için yaptığımız bir uygulama, günlük hayatın rutininden çıkıp kendinizi dinlemek, içinize dönmek ve bedeninizle kurduğunuz bağı tekrar hatırlamak için kendinize bu zamanı ayırın.
7Seviye atlayabilmek için ne kadar başlangıç dersine girmeliyim?
Öncelikle yogada seviyeye hiç takılmayın. Hangi seviyede derse girerseniz girin, öncelikle bilmeliyiz ki herkes kendi sınırları düzeyinde yoga yapıyor ve dolayısıyla biri ileri düzeyde bir pozu yaparken, bir diğer kişi başlangıç düzeyinde poza yerleşiyor olabilir. Ama sonuç olarak herkes pozdan aynı şifayı alıyor.

Başlangıç derslerinden diğer derslere geçmek için daha önce hiç yoga yapmamışsanız 2 ay beklemenizi öneririz. “İleri Seviye” dersin size zor gelmesi durumunda tekrar eski seviyeden devam edebilirsiniz. Ancak, eğitmenlerinize danışmadan ileri seviyelere girmemenizi tavsiye ederiz. Yoga yaparken egolarımızı bir kenara bırakıp bütün gün bizi taşıyan bedenimize saygı duyalım ve kişisel hedeflerimizin bedeniminizin sınırlarını zorlamasına izin vermeyelim.
8Uzun yıllardır spor yapıyorum (pilates, evde kendi kendime yoga, bale, jimnastik,koşu, fitness, vs.. ) başlangıç dersine katılmasam olur mu?
Herhangi farklı bir dalda uzmanlaşmış lisanslı sporcu dahi olsanız mutlaka başlangıç düzeyi derslerle yogaya başlamalısınız. Bu dersler ile hem gündelik hayatınızda hiç denk gelmediğiniz yoga terimlerini, hem de pozlara nasıl güvenli yerleşilip çıkılacağını adım adım öğreneceksiniz. Eğitmenlerinize danışmadan ileri seviyelere girmemenizi tavsiye ederiz.
9Eğitmenleriniz ne kadar deneyimli?
Tüm eğitmenler Yoga Alliance sertifikalı Temel Yoga Hocalık Eğitimini almıştır ve kendilerine yakın buldukları alanda farklı eğitimler alarak kendilerini geliştirmeye devam etmektedir. Stüdyomuzda ders veren tüm eğitmenler özenle ekibimize dahil edilir. Detaylı bir staj dönemi geçirdikten sonra ders vermeye başlarlar.
10Ben hiç esnek değilim, bağdaş da bile oturamıyorum, yoga yapabilir miyim?
Hiç önemli değil! Özellikle iş yaşamında masabaşı çalışanlarda çok sık karşılaştığımız bir durum. 90 dakikalık seanslarımızın sadece 15 dakikalık bir bölümünde bağdaş kuruyoruz. Bu bölümde de bağdaş kuramayanlar için eğitmenimiz alternatif duruş gösteriyor. Dolayısıyla, bağdaş kuramamak kesinlikle Yoga’ya katılmanız için bir engel değil! Aksine, düzenli yoga pratiğiyle ne kadar rahat bağdaş kurabildiğinize inanamayacaksınız.
11Temel Yoga Modülü’nü kimler alıyor ve neden?
Temel Yoga Modülü, en az 6 aylık yoga deneyimi olan herkese açıktır. 8 ay süren bir süreç olmakla birlikte devamında ömür boyu sürebilecek bir deneyşmdşr. Kişiler bu modüle yoga eğitmeni olmak veya kendi yogalarını bilinçli yapmak için katılabilir.
12Mevcut programda başlangıç programı olan derslerden herhangi birine katılabiliyor muyuz? Yoksa, belli bir hoca ve belli bir grupla mı ilerlememiz gerekiyor?
Daha önce yoga deneyimi olmayan kişilerin başlangıç düzeyindeki derslere kabul edilir. Bu derslerde yoga terimleri, asanalara (yoga pozları) doğru ve güvenli şekilde girme teknikleri öğretilir, kişilerin farkındalıkları ve bedenleri ile yeniden bir bağ kurmaları sağlanır.
13Özel ders alabilir miyim?
İsteyen herkes özel ders alabilir, stüdyoda veya kendi evlerinde veya kurumsal bir durumsa kişilerin önereceği bir alanda yoga dersi verilebilir. Programlama ve teklifler için bizimle iletişime geçiniz.
14Erkekler Yoga yapar mı?
Herkes yoga yapabilir… Yoga cinsiyet fark etmez. Hatta dünyadaki ileri seviye eğitmenlerin çoğu erkektir.
15Hamile Yogası'na kaç haftadan sonra katılabilirim?
12. haftanızı tamamladıktan sonra doktrunuzdan aldığınız iznin devamında derslerimize katılabilirsiniz.

  1377 Sk. Çiftçi Apt. No.7 Kat.4 D.8
  Alsancak / İzmir
  info@izmiryoga.com
  +90 232 421 11 65
  +90 530 604 69 24
   
  Tüm Hakları Saklıdır © İzmir Yoga

  Online Rezervasyon