İzmir Yoga, Alsancak / Profesyonel Eğitmenlerle YOGA
Sık Sorulan Sorular
Derslerde kullanılan tüm malzemeler ( mat, polar battaniye, blok, kemer, vb.) tarafımızdan verilmektedir. İsterseniz buradan mat da satın alabilirsiniz veya getirmek isterseniz derslere kendi matınızla da katılabilirsiniz. Sadece rahat kıyafetler ile gelmeniz gerekiyor, rahat bir yoga pratiği için bol kıyafetler tercih etmeyin.
Deneme dersi uygulamamız yok. Her hafta ders programında Tanıtım Dersi olarak belirtilen dersler, ilk defa stüdyomuzda bizimle yoga yapacak kişilerin ücretsiz katılımına açıktır. Tanıtım dersleri her hafta farklı gün ve saatte belirlendiği için Cumartesi günü web sitemizden ya da facebook sayfamızdan dersleri takip edeblirsiniz.
Cumhuriyet Merydanı yakınında, Dokuz Eylül Rektörlüğü arkasında bulunan Kordon Otel'in tam yanındaki apartmandayız.
Gelmeden 2 saat öncesinde yemek yenmelidir. Ders öncesi çok fazla sıvı tüketmeyin. Gelmeden hemen önce yemek yenmesi gibi durumlarda yoga yaparken odaklanmanız zorlanır, hatta bazı pozlarda mide bulantısına neden olabilir.
Derse girdikten sonra gerek stüdyodaki çalışanların, gerekse dışardan katılımcıların dersi izlemesinene izin verilmez. Sadece Yoga Eğitimi alan kişilerin dönem dönem derse katılıp dersi gözlemleyerek asistanlık yapma hakkı vardır. İçerde dışardan izole  ve kişilerin sadece kendilerine dönmeleri amaçlandığı için dışardan gelen herhangi bir uyaran yoga dersini tamamen bölecektir. Lütfen bunun için ısrar etmeyiniz.
Yeni başlayanlar için bizim önerimiz haftada en az 2 gün derse gelmeniz yönünde. Yoganın etkileri 48 saat boyunca devam eder, dolayısıyla haftada 2 gün seçtiyseniz arka arkaya günlere yoga uygulamanızı sıkıştırmayın. En fazla kaç gün yapılabilir gibi bir düşünceniz varsa cevabımız mümkün olduğu kadar fazla. Ne kadar çok yoga yaparsanız etkilerini o kadar çok ve hızlı görürsünüz. Unutmayın ki yogayı birisi için değil kendimiz için yaptığımız bir uygulama, günlük hayatın rutininden çıkıp kendinizi dinlemek, içinize dönmek ve bedeninizle kurduğunuz bağı tekrar hatırlamak için kendinize bu zamanı ayırın.

Öncelikle yogada seviyeye hiç takılmayın. Hangi seviyede derse girerseniz girin, öncelikle bilmeliyiz ki herkes kendi sınırları düzeyinde yoga yapıyor ve dolayısıyla biri ileri düzeyde bir pozu yaparken, bir diğer kişi başlangıç düzeyinde poza yerleşiyor olabilir. Ama sonuç olarak herkes pozdan aynı şifayı alıyor.

Başlangıç derslerinden diğer derslere geçmek için daha önce hiç yoga yapmamışsanız 2 ay beklemenizi öneririz. Ama ısrarla görmek istiyorsanız eğer derslere katılabilirsiniz dersin size zor gelmesi durumunda tekrar eski seviyeden devam edebilirsiniz. Ancak, eğitmenlerinize danışmadan ileri seviyelere girmemenizi tavsiye ederiz.Yoga yaparken egolarımızı bir kenara bırakıp bütün gün bizi taşıyan bedenimize saygı duyalım ve kişisel hedeflerimizin bedeniminizin sınırlarını zorlamasına izin vermeyelim.

Herhangi farklı bir dalda uzmanlaşmış lisanslı sporcu dahi olsanız mutlaka başlangıç düzeyi derslerle yogaya başlamalısınız. Bu dersler ile hem gündelik hayatınızda hiç denk gelmediğiniz yoga terimlerini, hem de pozlara nasıl güvenli yerleşilip çıkılacağını adım adım öğreneceksiniz. Eğitmenlerinize danışmadan ileri seviyelere girmemenizi tavsiye ederiz.

Tüm eğitmenler Yoga Alliance sertifikalı Temel Yoga Hocalık Eğitimini almıştır ve kendilerine yakın buldukları alanda farklı eğitimler alarak kendilerini geliştirmeye devam etmektedir. Stüdyomuzda ders veren tüm eğitmenler öncesinde bir yoga dersini deneyimli eğitmenlerle paylaştıktan sonra İzmir Yoga'ya kabul edilir.

Hiç önemli değil! Özellikle iş yaşamında masabaşı çalışanlarda çok sık karşılaştığımız bir durum. 90 dakikalık seanslarımızın sadece 15 dakikalık bir bölümünde bağdaş kuruyoruz. Bu bölümde de bağdaş kuramayanlar için eğitmenimiz alternatif duruş gösteriyor. Dolayısıyla, bağdaş kuramamak kesinlikle Yoga’ya katılmanız için bir engel değil! Aksine, bölgeyi esnettikçe en fazla birkaç ay içerisinde ne kadar rahat bağdaş kurabildiğinize inanamayacaksınız.
Temel Yoga Eğitimi'ne en az 6 aylık yoga eğitimi olan herkes katılabilir. Bu eğitim 8 ay süren bir eğitim olmakla birlikte devamında ömür boyu sürebilecek bir eğitimdir. Kişiler bu eğitime yoga eğitmeni olmak veya kendi yogalarını bilinçli yapmak için katılabilir.
Daha önce yoga deneyimi olmayan kişilerin başlangıç düzeyindeki derslere kabul edilir. Bu derslerde yoga terimleri, asanalara (yoga pozları) doğru ve güvenli şekilde girme teknikleri öğretilir, kişilerin farkındalıkları ve bedenleri ile yeniden bir bağ kurmaları sağlanır.
İsteyen herkes özel ders alabilir, stüdyoda veya kendi evlerinde veya kurumsal bir durumsa kişilerin önereceği bir alanda yoga dersi verilebilir. Programlama ve teklifler için bizimle iletişime geçiniz.
Herkes yoga yapabilir…Yoga cinsiyet fark etmez.Hatta dünyadaki ileri seviye eğitmenlerin çoğu erkektir.
12. haftanızı tamamladıktan sonra doktrunuzdan aldığınız iznin devamında derslerimize katılabilirsiniz.

HABERDAR OLUN

Tüm yeniliklerimizden, gelişmelerimizden, yeni ürünlerimizden, e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sosyal Medya

İzmir Yoga'yı sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

1377 Sk. Çiftçi Apt. No.7 Kat.4 D.8 Alsancak / İzmir
Tel: (+90) 232 421 11 65
Gsm: (+90) 554 957 82 87
Mail: info@izmiryoga.com