İzmir Yoga Eğitmenleri

İzmir Yoga Eğitmenleri

Zeliha Zerrin ALBAY

2005-2006’da Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Hocalığı Eğitimi” sonunda INDEPENDENT YOGA NETWORK tarafından onaylı uluslararası sertifikayı hak ettim. Daha sonra Temel Yoga Hocalığı’nı bir kez daha tekrarlayarak Yoga Alliance Sertifikası aldım.

2007’de İzmir Yoga’nın kuruluşundan itibaren dersler ve kamplar düzenlerken aynı zamanda eğitimler almaya devam ettim. Bu deneyimlerin sonucunda Yoga Alliance Register 500 (RYT500) olmaya hak kazandım. Farklı hocalarla Pranayama (nefes), Meditasyon ve Asana (Yoga Duruşu) üzerine yoğun çalışmalara katıldım.

Bu çalışmalara katılırken kendi bedenimi bir laboratuar gibi kullanmayı öğrendikçe kendimde var olan potansiyeli keşfetmeye başladım. Yaşamdan etkilendim… Zamanla değişen duygularım, algılarım, yaşamım, enerjisim karşısında şaşkın ve heyecanlıyım. Yoganın bana yaşattığı güzel deneyimleri herkesle paylaşmak için 2007’de İzmir Yoga merkezini kurmaya karar verdim. Yoga deneyimlerimi derinleştirmek için yoga eğitimlerine katılarak kendimi keşfetmeye devam ediyorum.

2006 Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Hocalığı Eğitimi
Tias Little ile Yoga Anatomi
Godfrey Devareux ile Dinamik Yoga, Pranayama, Meditasyon ve Asana
Diana LONG ile dördüncü omur üzerine
Edward Clark ile Yoga’yı Dansa Dönüştürme
Michel Saunders ile Hatha Yoga
Peter Sterios ile Gravity and Grace Yoga
Defne Suman ile Restorative Yoga
David Cornwell ile Orta seviye Yoga
Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile Teknik Geliştirme
Bryan Kest Power Yoga Workshop
Mey Elbi ile Hatha ve Partner Yoga
Dr.Alex Putz ile Hatha Yoga
Nicole Ohme ile Vinyasa
Sally Bradbrook Feldenkrais Tekniği
Sudaka ile Yin Yoga ve Thai-Masaj Tekniği
On Günlük Vipassana Tekniği (2 Defa)
Reiki 1-2-3 ve Öğretmenlik.
Karuna Reiki.
NLP Eğitimi.
Şaman Workshop (2 Defa)
Tai-Chi ile kısa bir deneyim
2012 Cyndi Lee ile Restoratif Yoga
2011 İzmir Yoga’da Zeynep Aksoy ile Yoga Alliance Sertifikalı 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi
2012 İzmir Yoga’da Mey Elbi ile Yoga Alliance Sertifikalı ileri Seviye Yoga Hocalık Eğitimi
2012 ve 2013’te Svagito ile 1. ve 2. modül Aile Dizimi Eğitimi
2013 Svagito ile Travma Şifalandırma Eğitimi
2014 Simon Park ile Çakra Vinyasa İnziva
2014 Svagito ile 1. Modül Aile Dizimi (Pek çok kez bu modüller tekrarlandı)
2014 Meera Hashimato ‘Yaratıcı Resim’ Çalışması
2014 Defne Suman ile Shadow Yoga
2014 Şaylan Yılmaz ile Hamile Yogası Hocalık Eğitimi
2015 Meghan Currie ile Muhteşem Metamorfoz Hocalık Eğitimi

Deniz BOZOK

Yoga benim için şifa demek.

Bedensel, zihinsel, ruhsal bütünlük içerisinde sağlıklı bir şekilde ve en önemlisi farkındalıkla var olma hali.

Yoga ile ilk olarak 2011 yılında, bel-boyun fıtığına çare olarak doktor önerisiyle Cihangir Yoga’da gittiğim Yoga Terapi dersi sayesinde tanıştım. Daha ilk dersten başlayarak yoga pratiğinin yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel ve ruhsal boyutta sağladığı olumlu etkiler karşısında büyülendim ve Yoga’nın şifasından hem kendim daha fazla derinleşerek fayda sağlayabilmek, hem de bu şifayı paylaşarak herkesi faydalandırabilmek heyecanıyla Yoga hocalık eğitimlerine katılmaya karar verdim.

2012 yılında Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy ile 200 saatlik Hatha Yoga Temel Yoga Hocalık, 2013 yılında Mey Elbi ile 150 saatlik İleri Seviye Yoga Hocalık, Vinyasa Akış ve Ellerle Yönlendirme, aynı yıl içinde Mey Elbi ile Restoratif Yoga, 2014 yılında da Banu Çadırcı ile 150 saatlik Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi; 2015 yılında da Banu Çadırcı ile 150 saatlik Eğitimlerini tamamladım.

Bu süreçte aynı zamanda Godfrey Devereux, Seane Corn ve Sianna Sherman, Tara Judelle, Dechen Thurman, Nico Luce, Meghan Currie, Chris Chavez gibi dünyaca tanınmış değerli hocaların kurslarına, workshop’larına ve derslerine katılarak yoga deneyimimi besleyerek derinleştirme ve yoga, nefes ve meditasyon pratiğime yeni boyutlar kazandırma fırsatı buldum.

Halen her hocadan ve ders verdiğim her öğrenciden yeni bir şeyler öğrenerek kendimi heyecanla beslemeyi sürdürüyorum ve yoganın ömür boyu sürecek engin derinlikteki yolculuğuna büyük bir keyifle devam ediyorum. Herkesin beden-zihin-ruh farkındalığı, sağlık ve bütünlük içerisinde yaşam kalitesini arttırması, kendisiyle, ailesiyle ve çevresiyle ilişkilerini iyileştirmesi yönünden yoga pratiğini hayatına katmasını tavsiye ediyorum.