İzmir Yoga, Alsancak / Profesyonel Eğitmenlerle YOGA
Eğitimler

Berra Sertel ile Yoga Eğitmenlerine Özel Yoga Anatomisi -RYT 500

İzmir Yoga RYS 300 ( RYT 500 ) Programı Kapsamında
Berra Sertel ile "Temelden İleriye" Yoga Anatomisi - 20 saat
_______________________
1-3 Ağustos '17 | 10:00-17:00 |
Ücret: 650 TL + KDV

Kayıt ve bilgi için İzmir Yoga;
+90 554 957 8287
_______________________
“Fizyolojk ve spiritüel gerçeklerin buluşması"
KONULAR
· İskelet sistemine bütünsel bakış (kas, doku, sinir sistemi, dolaşım, iç organları…vb birlikte nasıl çalışır)

· Solunum sisteminin anatomisi, Bandhalar ve yoga nefesi

· Sık görülen bedensel rahatsızlıklar (fıtık, diz problemleri, kronik ağrılar vb.) yoga ile zarar vermeden nasıl sağlıklı bir hal alır

· Yogada yapamadıklarımızın anatomik gerçekleri

· Duruş bozukluğu ne demektir? Yogayla nasıl düzelir?

· Fonksiyonel anatomiyi yogada nasıl kullanırım?

· Yogada duruş analizi ve düzeltici egzersizler

· Yogadaki duruş analizini diğer yoga pozlarına nasıl taşınır?

· Yoga felsefesini pozlara nasıl taşırım?

· Yoga neden iyi gelir? Sinir sistemiyle bağlantısı nedir?

· Enerjiyi nasıl harekete geçiririm ve neden harekete geçirmeliyim

· Bu kurs ayrıca katılımcıların talepleri doğrultusunda da şekillenecektir ve talep edilen her pozun anatomik analizi yapılacaktır

· Soru - Cevap
____________________________
BERRA SERTEL kimdir?
500 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitimlerimi Zeynep Aksoy ve Mey Elbi ile tamamladım. Sonrasında Sudakha’dan ve dünyaca ünü olan Sarah Powers’tan yoga eğitmenlerine yönelik meditasyon ve yin yoga eğitimi aldım. Paulie Zink ile 200 saatlik yin ve yang eğitmenlik eğitimini tamamladım, Yin Yoga Enstitüsüne kayıtlı Türkiye’deki tek eğitmenim (http://www.theyinyogainstitute.com/Yin_Yoga_Directory.html). Kısa bir hatırlatma Paulie Zink, Paul Grilley’in hocasıdır, Sarah Powers da Paul Grilley’in.

Mantak Chia ile Tao Yoga, elementler ve meditasyon konulu eğitmenlik eğitimlerini tamamladım. Eğitmenlere yönelik anatomi kurslarında Tias Little, Dylan Werner, Hart Lazer ve Berivan Aslan Sungur ile çalışma şansım oldu. Fly yoga ve bar yogası da aldığım diğer yoga eğitimlerdendir. Hamile yogası eğitimini de dünyanın tek Yoga Üniversitesi Svyasa’dan mezun olan Uygu Baykal ile birebir çalışarak tamamladım. Fırsat buldukça Dylan Werner ile çalışmaya devam ediyorum. Bugüne kadar aldığım eğitimleri okuduklarım ve derslerde öğrencilerimle deneyimlediklerimle harmanlayarak kendi tarzımla Yin, Hatha ve Vinyasa Yoga öğretmeye devam ediyorum. Dünyada her yerde geçerliliği olan Yoga Alliance kurumunda E-RYT500 (Experienced Registered Yoga Teacher) statüsünde bir eğitmenim ve bir de kayıtlı okulum var. Birçok doktor ve fizyoterapistle çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum. Son üç yıldır Hatha Yoga, Yin Yoga ve Vinyasa Yoga uzmanlık programlarıyla yeni hocalar yetiştiriyorum ve Yoga Alliance sertifikaları veriyorum. İzmir, Ankara, Bodrum, Datça, Antalya ve Kayseri gibi illerimizde yogayla ilgili çalışmalar düzenliyorum. 2014 yılının Kasım ayında Londra’da Krav Maga yapanlara yönelik bir atölye çalışmam oldu.

2015 kış aylarında Berra Sertel ile Yin Yoga adlı kitabım piyasaya sürüldü.

Hiçbir ekole bağlı değilim, her ekole sıcak bakıp kendime iyi geleni ve daha doğru bulduğumu tercih ederek kendi bilgilerimle harmanlayarak öğretmeyi seviyorum. Yogayı özgürleşmek ve kalıp düşüncelerden uzaklaşmak için kullanıyorsak her bilgiye açık olmak gerektiğine inanıyorum. En doğrusu benim ekolüm diyerek devam etmek bir tercihtir, bu bir yoldur fakat ben bakış açısını kısıtladığına inanıyorum. Aynı ailenin öğrettiği ve doğru kabul ettiğimiz alışkanlıklara devam edip diğer her şeyi reddetmek gibi geliyor bana.
Tüm Etkinlikler

HABERDAR OLUN

Tüm yeniliklerimizden, gelişmelerimizden, yeni ürünlerimizden, e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sosyal Medya

İzmir Yoga'yı sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

1377 Sk. Çiftçi Apt. No.7 Kat.4 D.8 Alsancak / İzmir
Tel: (+90) 232 421 11 65
Gsm: (+90) 554 957 82 87
Mail: info@izmiryoga.com