İzmir Yoga, Alsancak / Profesyonel Eğitmenlerle YOGA
Atölyeler

SATYA ve PREMAL ile Kadın Çemberi "YILDIZLAR KARANLIKTA PARLAR"

SATYA ve PREMAL ile Kadın Çemberi
"YILDIZLAR KARANLIKTA PARLAR"
__________________________
“Drop your perfect offering.
The craks are where the light comes in…”Leonard Cohen

“Mükemmel hizmeti bırak. Çatlaklar ışığın sızdığı yerlerdir…” Leonard Cohen
__________________________
Tantra her şeyi kutsal kabul eder ve der ki “Kendini olduğun gibi kabul et, kutsal olan budur”. Aydınlık ve karanlık ya da eril ve dişil enerjiler, birbirleriyle çelişen, çatışan düşmanlar değil birbirine hizmet eden zıt kutuplardır. Ve bu zıtlıkdır ki tüm varoluşun enerjisini sağlar. Bu zıtlık olmasa varoluş olamaz.

Düşman görünen, sakınılan, baskılanan her şey bilinçli bir şekilde kabul edildiğinde bir çok nimetlerle doludur. Bunun sembolü de çamurdan çıkan lotus çiçeğidir. Kendimizi olduğumuz gibi kabul edebilmek için, önce nasıl olduğumuzu farketmemiz gerekir. Beden bize bu konuda en yardımcı dosttur.

Bu bir günlük çalışmada önce, Osho’nun meditasyon teknikleri ve yine Osho tantra yaklaşımı ile çakralar boyunca bir yolculuk yapacağız. Çakralar yoluyla, yaşam enerjimizin cinsellikten kalbe ve yaratıcılığa doğru, kabadan inceye, kesafetten letafete nasıl dönüştüğünü deneyimleyeceğiz. 

Daha sonra, her kadının doğuştan sahip olduğu Tanrıça arketipinin farklı yüzleri ile tanışacağız. Potansiyel dişi niteliklerimizin temsilcisi olan bu arketipi harekete geçirmek için sohbet, dans, rehberli egzersizlerden faydalanacağız, Tanrıça'nın gücünü ve enerjisini yaşamımıza davet edeceğiz.

Her insanda eril ve dişil özellikler vardır. Asıl olan dengedir. Bunu sırf kendi hayatımızda değil, ülkemizde ve dünyada da gözlemleyebiliriz. Denge bozulmuştur. Umut dişil öğededir, umut kadınlıktadır.

Buluşmaya gelirken rahat oturup, hareket edebileceğiniz, yine de içinde kendinizi dişi hissettiğiniz giysiler giyebilirsiniz – aktif meditasyon ve dans sırasında terleme olasılığına karşı yanınızda yedek giysi getiriniz

29 Nisan '17 Cumartesi | 10:00-17:30
Ücret 165tl ( Kapora 80 tl)
Kolaylaştırıcılar: Antar Satya & Deva Premal Nirvana
**Etkinlik İzmir Yoga tarafından iptal edilmediği sürece geri ödeme yapılmaz.

Rezervasyon için bizimle iletişime geçiniz
+90 554 957 8287
+90 232 421 1165
__________________________
Antar Satya
Satya, Aile Dizimi ile ilk kez 2003 yılında Svagito’nun çalışmalarında karşılaştı. Aynı dönemde, Osho meditasyonlarıyla da tanıştı ve hayatının yönü değişti. Svarup ve Premartha’nın Primal ve Tantra şifa süreçlerinden geçti.Türkiye, İtalya, Norveç, Bulgaristan ve Yunanistan’da katıldığı çeşitli workshop ve meditasyonlarda, Devapath, Aneesha, Dwari , Tarika, Prathiba, Bhagat gibi terapistler ile çalıştı; Mystic Rose, Awakening of Love gibi grup süreçlerini, Sufi ve Şamanik grup çalışmalarını, nefes terapilerini tecrübe etti.
2003-2012 yılları arasında Svagito Liebermeister ve Anand Rumen Yankulov’un yanısıra, pek çok başka terapistin de Aile Dizimlerine katıldı, farklı yaklaşımları gözlemleme fırsatı oldu. 
2012’de Rumen Yankulov’un ilk olarak Bulgaristan’da başlattığı Aile Dizimi Uygulayıcısı Eğitimi’ne adım attı. Teori, metodoloji, kişisel deneyim, uygulama ve süpervizyon altında çalışmayı içeren bu uzun süreli eğitim sürecini 2015’te tamamladı. Yine bu süreçte Svagitoile Danışmanlığın Zen Yolu eğitimini (1.Bölüm)aldı.
Faisal Muqaddam tarafından kurulan Diamond Logos’un öğretmenlerindenEmilio Mercuriali’nin grup çalışmalarına, 2 yıl boyunca düzenli olarak katıldı. Kişiyi gerçek özü ile bağlantıya geçirmeye odaklanan bir ruhsal keşif ve gelişim yolu olan Diamond Logos Öğretileri, yolculuğunda Satya’yı her daim desteklemeye devam ediyor.
Satya, Mimar Sinan Üniversitesi Sinema Tv Bölümünden 1999 yılında mezun olduktan sonra, sinema, reklam filmi ve etkinlik organizasyonu alanlarında çalıştı. Hem üniversite eğitimi sırasında hem profesyonel yaşantısında büyük ustalarla çalıştı ve mesleğini hep çok sevdi. Ancak meditasyon yaşamında giderek daha fazlaöncelik kazandı ve 2010 yılında aldığı Antar Satya (Inner Truthfulness / İçsel Hakikate Sadık) ismi onun için “eve dönüş” oldu. Bugün geriye baktığında, attığı her adımın onu Aile Dizimi yolculuğuna biraz daha yaklaştırmış olduğunu görüyor. Satya, yaptığı seçimlerin, verdiği kararların, karşılaştığı kişilerin hiçbirinin tesadüf değil, ruhunun derinliklerinden gelen bilinçli eylemler olduğunu hissettiğini ifade ediyor.
Satya, Aile Diziminin yanısıra Kadın Çemberi çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalarda 1996’dan beri ilgilendiği, workshop ve seminerlerine katıldığıarketipler, rüyalar ve bilinçaltının sembol dili gibi kaynaklardan dayararlanıyor.

Deva Premal Nirvana
Osho Primal; çocukluk koşullanmasından arınma ve Osho Tantra; cinsellik koşullanmasından arınma üzerine Premartha ve Svarup’tan eğitim aldı. Bu çalışmaları destekleyen nefes, aile dizimi, diamondlogos gibi bir çok farklı meditasyon ve terapi gruplarına katıldı. Bu alanlarda uzun süredir hem bireysel hem grup seansları vermektedir.

Tasavvuf felsefesi ile ilgileniyor, İstanbul’da düzenli derslere katılıyor.
Meditasyon teknikleri, çocuklarla meditasyon ve çeşitli arınma ve farkındalık çalışmalarını paylaşıyor. Osho Zen Dönüşüm Tarotu, Arketiplerle Enneagram kartları yorumluyor.
Tüm Etkinlikler

HABERDAR OLUN

Tüm yeniliklerimizden, gelişmelerimizden, yeni ürünlerimizden, e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sosyal Medya

İzmir Yoga'yı sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

1377 Sk. Çiftçi Apt. No.7 Kat.4 D.8 Alsancak / İzmir
Tel: (+90) 232 421 11 65
Gsm: (+90) 554 957 82 87
Mail: info@izmiryoga.com